Виховна
година на тему:
«СИМВОЛИ МОЄЇ
БАТЬКІВЩИНИ»
Мета:
o
виявити знання учнів з національної
символіки;
o
сприяти формуванню національної
свідомості дітей;
o
виховувати в учнів почуття патріотизму;
o
виховувати повагу до державних символів,
патріотизм
Форма проведення: Відверта розмова.
Обладнання:
ü папір і
кольорові олівці та ручки;
ü технічні засоби
навчання;
ü приклади
дитячих робіт на тему «Україна очима дітей».
План виховного заходу:
1. Організаційний
момент.
2.
Вступ. Виступ вихователя.
3.
Перегляд відео на тему: «Символи
України».
4.
Обговорення побаченого відео.
5.
Малюємо символи України.
6.
Відгадай малюнок.
7. Читання
віршів про прапор і герб України.
8. Підведення
підсумків виховного заходу.
ХІД ЗАХОДУ
1. Організаційний
момент. (Привітання з учнями.)
2.
Вступне слово вихователя: Доброго
дня! Сьогодні ми з Вами поспілкуємось на тему: «Символи моєї Батьківщини». Україна – наша рідна земля, наша Батьківщина. Святою для
кожної людини є та земля, де вона зробила перший крок, вимовила перше слово,
почула мамину пісню-колисанку, пішла стежиною до школи.
Рідний край… Він починається від батьківського порога,
стежини, стрункої тополі, твоїх воріт, з
барвінку, який ніжно стелиться по
садочку.
Найсвятішими для нас є слова: Україна, Батьківщина. Адже
Батьківщина – це не тільки Україна, а й рідна домівка і те місце, де ти
народився і виріс де минули найкращі роки твого життя .
3. Перегляд
відео на тему: «Символи України».
4. Обговорення
побаченого відео.
Запитання до
учнів:
Які символи України запам’ятали?
Прапор
Герб (тризуб)
Гімн
Козак
Калина
Вишиванка
Верба
кобзар
Бандурист
рушник
вінок
коралі
сопілка
рушник
вишня
хата-мазанка
хліб
лелека
соловейко
(Учні по черзі висловлюють власну думку
з приводу побаченого відео)
5. Малюємо
символи України. (Вихователь пропонує учням намалювати на аркушах паперу
символи України, які вони вже знають).
6. Відгадай
малюнок. (Декілька учнів показують класу свої малюнки, а ті в свою чергу
відгадують, який символ намалював той чи інший учень.)
Вихователь
демонструє приклади дитячих робіт на тему «Україна очима дітей».
7. Читання
віршів про прапор і герб України:
Прапор -
це державний символ,
він є в
кожної держави;
Це для
всіх - ознака сили,
Це для
всіх - ознака слави.
Синьо-жовтий
прапор маєм;
Синє -
небо, жовте - жито;
Прапор
цей оберігаєм,
Він -
святиня, знають діти.
Прапор
свій здіймаєм гордо,
Ми з ним
дужі і єдині,
Ми навіки
вже - з народом,
Українським,
в Україні.
|
Наш Герб - тризуб,
Це зброя й сила;
Наш Герб - тризуб.
Недоля нас косила;
та ми зросли, ми є,
Ми завжди будем,
Добро і пісню несемо ми людям.
Н.Поклад
|
8. Підведення
підсумків виховного заходу.
Вихователь: (Зачитує інформацію і показує зображення)
Крім
офіційних державних символів (герб, прапор) Україна має ще й народні символи. Давайте ми
всі разом відгадаємо
їх:
1. Національний
символ України. Його дарують, ним обмінюються у
Великдень. (Писанка)
2.
Дерево – національний символ України,
оспіване у народних піснях, у віршах.
Воно освячується перед Пасхою і
зберігається, як засіб від злих
сил. (Верба)
3. Кущ,
оспіваний народних українських піснях,
символ дівочої краси. (Калина)
4. Поширене
в Україні дерево, з яким в українських
народних піснях і переказах порівнюють струнких дівчат. (Тополя)
5. Чим
прикрашають голову українські дівчата? (Вінок)
6.
Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, виряджаючи в далеку дорогу. (Рушник)
Вихователь: Розмову про
Україну та про її символи, про
народ можна вести без кінця – краю, бо така багата
і щедра наша земля, така славна її історія. Хочу, щоб кожен з вас
запам’ятав те, про що ми сьогодні говорили. Любімо свою землю, вивчаймо, знаймо і
поважаймо її символи , не даймо
нікому її скривдити.